KávaFest 2016 pozvánka

Káva je velký paradox naší doby. Je černá, ale my si do ní dáváme mléko, aby už černá nebyla. Je hořká, ale mnozí si ji přislazují. Je horká, ale v létě ji schválně chladíme. Přesto, nebo právě proto, bez ní nemůžeme žít. Pokud to máte stejně, navštivte festival KávaFest 2016 a dozvíte se o ní mnohem více.

Festival se bude konat v kavárnách ve Zlínském kraji ve dnech 1. až 7. října. Zapojit se do něj mohou všechny kavárny a pražírny, které nabízí svým hostům kvalitní kávu. A na co se lidé milující tento voňavý mok mohou těšit? Kavárny, které se zapojí do KávaFestu, většinou připravují v rámci týdenních oslav kávy pro své hosty něco neobvyklého. Loni to byly třeba přednášky, ochutnávky kávových specialit i netradičních káv. Fantazii se meze nekladou, takže se na některých místech mohou konat i výstavy či komorní koncerty.

Týdenní festival kávy pak završí Den kávy na zámku ve Zlíně, který se uskuteční v sobotu 8. října. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Pořadatelé připravují přednášky profesionálů o kávě, ochutnávky i atraktivní minitrh kávy, ze kterého si budete moci odnést také kávová zrna, mlýnky, moka konvičky, dripy a další pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich výhodách a používání. Týdenní oslavy kávy se letos ve Zlínském kraji pořádají ve stejném termínu už potřetí. Letos ale poprvé pod názvem Kávafest 2016.

  

caffe vergnano hero